Psychoterapia

Psychoterapia w Warszawie, w nurcie Analizy Bioenergetycznej Alexandra Lowena.

Adresowana jest ona do osób, które przeżywają trudności w pracy lub w życiu osobistym, a także do osób, które zainteresowane są głębszym poznaniem siebie i rozwojem osobistym. Psychoterapia może być szczególnie pomocna w trudnym momencie życiowym, w momentach długotrwałego doświadczania silnych emocji, trudnościach w relacjach z innymi ludźmi bądź braku satysfakcji ze związku z bliską osobą. Pomaga również w problemach związanych z niską samooceną oraz ciężarem związanym z oczekiwaniami innych.

Psychoterapia jest podróżą, w czasie której klient może znaleźć poczucie autentyczności, spójności wewnętrznej. Może docenić własną indywidualność i nauczyć się stawiać zdrowe granice innym, a także zrozumieć i wyrażać swoje uczucia. Rezultatem może być uczucie wewnętrznego spokoju, lepsza umiejętność radzenia sobie z życiowymi problemami oraz tworzenia bardziej satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi.

Nurt Alexandra Lowena łączy tradycyjną psychoterapię z pracą przez ciało. Wychodzi z założenia, że ciało, uczucia i myśli są ze sobą związane, a nasze konflikty i problemy emocjonalne mają swoje odzwierciedlenie w ciele, głównie w postaci napięć mięśniowych. Napięcia te wpływają na nasz codzienny poziom energii, nastrój i reakcje emocjonalne.

Sesja może łączyć rozmowę z pracą przez ciało, a sposób pracy zależy od potrzeb i problemów klienta. Praca z ciałem może być związana np. z pogłębieniem oddechu, rozluźnianiem napięć, wyrażaniem uczuć oraz postaw, lepszym kontakcie z ziemią(ugruntowanie) oraz z własnym ciałem.

„W naszych czasach – czasach cudownych leków – zwykle przeocza się fakt, że ciało ma naturalną zdolność do samoleczenia. Pamiętamy o tej cesze w przypadku drobnych ran czy lekkich chorób. Lekarze liczą na nią, lecząc cięższe choroby i wykonując operacje. W większości wypadków celem medycyny jest usunięcie przeszkód stojących na drodze tej naturalnej funkcji ciała. Choroba emocjonalna nie stanowi tu wyjątku. Zadaniem terapii jest usunięcie przeszkód uniemożliwiających ciału spontaniczne uwolnienie się od napięć”

Alexander Lowen

 

Pierwsze 3 spotkania mają charakter konsultacji na których określamy cele terapii i rozmawiamy o wątpliwościach, a także ustalamy zasady współpracy.

 

 

Sesje odbywają się na warszawskim Żoliborzu, ul. Aleja Wojska Polskiego.

Dostępne są zarówno godziny poranne jak i popołudniowe/wieczorne.

Długość sesji to 50minut, koszt to 130zł.