VI Grupa ćwiczeń lowenowskich – Odzyskać ciało

Zapraszam na cykl ćwiczeń psychoterapeutycznych metodą Alexandra Lowena. Jest to metoda pracy z ciałem, umysłem i emocjami. Cykl zawiera 10 spotkań, odbywających się co tydzień. Można pojawić się na wybranych, bądź wejść głębiej przychodząc na wszystkie. Podczas spotkań przejdziemy przez wiele uczuć, impulsów oraz postaw życiowych. Pojawią się ćwiczenia związane ze złością, smutkiem, zranieniem, potrzebami, zależnością oraz niezależnością, oczekiwaniami innych, stawianiem granic czy sięganiem po to czego chcemy. Każde spotkanie ma swój temat przewodni.

Zajęcia odbywają się we środy  w godzinach 18:30 – 21:15

9 stycznia       POWRÓT DO CIAŁA – OD MYŚLENIA DO CZUCIA
16 stycznia      STAĆ NA SWOICH NOGACH
23 stycznia   NIE! NIE CHCĘ! – o stawianiu granic
30 stycznia   ZŁOŚĆ I SMUTEK
6 lutego   POTRZEBUJĘ / NIE CHCĘ POTRZEBOWAĆ
13 lutego    TO MOJE SERCE
20 lutego  CHCĘ! – o sięganiu
27 lutego  LĘK, KONTROLA I ODPUSZCZANIE
6 marca    MOJA MIEDNICA
13 marca   JAK KOŃCZĘ W ŻYCIU?

 

 

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA?

Zajęcia zaczynają się kontraktem, czyli ustaleniem zasad pracy oraz chwilą rozmowy. W części praktycznej pojawią się ćwiczenia pogłębiające kontakt z ciałem, aby czuć siebie lepiej, uwolnić się od biegających myśli w pewnym stopniu. Stopniowo pojawią się również ćwiczenia ekspresyjne i ćwiczenia, które pomogą w kontakcie z uczuciami związanymi z tematem zajęć. Spotkanie kończy się spokojnymi i wyciszającymi ćwiczeniami, znowu pogłębiającymi kontakt z ciałem oraz chwilą rozmowy o tym z czym zostają uczestnicy.

 

W CZYM MOGĄ POMÓC TAKIE ĆWICZENIA?

Dzięki pogłębianiu kontaktu z ciałem stajemy się pełniejsi, bardziej spójni. Podczas ćwiczeń dotykamy i wyrażamy bieżące konflikty, bądź też takie, które pojawiły się kiedyś i ciągle żyją niewyrażone gdzieś głęboko, w ciele. Podnosimy świadomość tego, co się w nas dzieje, wzrasta też zdolność ekspresji tego, co czujemy i myślimy. Poprzez pogłębiony oddech i odpowiednie oddziaływanie na ciało zmniejszamy jego napięcia. Ćwiczenia te są świetne dla osób, które na co dzień czują się w jakiś sposób zamknięte, mało ekspresyjne, a chciałyby nad tym pracować w bezpiecznej atmosferze.

 

Prowadzący: Maciej Gierasimiuk, Stella Brala

 

ZAPISY

Grupa ma charakter otwarty, można przyjść na najbliższe zajęcia lub zapisać się na cały cykl. Jednak, jak w większości metod, z kolejnymi spotkaniami uczestnik uczy się jak lepiej korzystać z zajęć, oswaja się z nowymi rzeczami na pierwszych spotkaniach, aby później móc głębiej doświadczyć kolejnych. Dlatego zachęcamy do doświadczenia całego cyklu. Nie ma możliwości zapisywania się na pojedyncze zajęcia inne niż najbliższe.

Osoby które były na ostatnim spotkaniu do końca dnia kolejnego mają pierwszeństwo zapisu na kolejne spotkanie.

Rezerwacja miejsca następuje po zapisaniu się oraz wpłacie w terminie max 2 dni od zapisu.

CENA

Na wybrane spotkania – 100 zł płatne przelewem

Na cały cykl 10 spotkań – 860 zł płatne przelewem

 

WAŻNE: W komentarzu przy zapisie proszę o wpisanie czy interesuje Państwa cały cykl czy pojedyncze spotkanie. Konto do przelewu zostanie podane w mailu zwrotnym

ABY SIĘ ZAPISAĆ, KLIKNIJ TUTAJ.

Z powodu wielkości sali liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność wpłaty.

 

Informacje logistyczne

MIEJSCE:

Studio Salamantra,

ul. Garwolińska 4A, lokal U2

Warszawa

 

Zajęcia odbywają się w godzinach 18:30 – 21:15

 

REZYGNACJE

W przypadku rezygnacji z zajęć zwracamy pełną kwotę, jeśli informacja o rezygnacji wpłynie do godziny 15:00 dnia poprzedzającego spotkanie. W przypadku późniejszego zgłoszenia wpłata przepada.

W przypadku rezygnacji przy zapisie na cały cykl zwracamy połowę kwoty jeśli rezygnacja nastąpi przed czwartymi zajęciami. Później wpłata przepada. W przypadku rezygnacji z pojedynczych zajęć przy zapisie na całość opłata nie jest zwracana.

 

PRZECIWWSKAZANIA

Na jednym warsztacie nie powinny uczestniczyć osoby w bliskiej relacji (rodzeństwo, rodzic z dzieckiem, osoby w związku).

Metoda Lowena to metoda silnie oddziaływająca na głębokie struktury psychiczne, emocjonalne i fizyczne. Dzięki temu jest skuteczna, ale też nie w każdym przypadku dobrze po nią sięgać. Prosimy o rozważenie, czy możecie z niej korzystać.

Przeciwwskazania:
– stany psychotyczne
– terapia psychotropowa
– ciąża i okres połogu
– różnego rodzaju stany zapalne i ostre
– padaczka
– jaskra

Sytuacje, kiedy trzeba zachować szczególną ostrożność na siebie:

– duża wrażliwości na silne bodźce, np krzyk
– okres karmienia piersią
– stosowanie środków farmakologicznych
– ogólny słaby stan organizmu

Jeżeli ktoś jest w terapii, warto uprzedzić swojego terapeutę czy terapeutkę, że planuje się wziąć udział w warsztatach bioenergetycznych.