Czy Ja wystarczam? – warsztat metodą A.Lowena POZNAŃ

Poczucie bycia niewystarczającym to wewnętrzny świat wielu osób. Bycie dla kogoś innego, a nie dla siebie. To co jest we mnie to za mało. Można próbować nadrobić to poświęceniem, staraniem się, zadowalaniem innych, wizerunkiem, sukcesem. Mała jednak szansa, że to uczucie zniknie, można co najwyżej starać się go nie widzieć. A prowadzi ono do pytań: „Na ile wartościowy czuję się w środku?”, „Na ile warty jestem uczuć innych ludzi, ich bliskości i zaangażowania?”

Dlaczego muszę być kimś? Być może trudno jest przestać się starać i poddać się, będąc tylko(wystarczająco!) sobą.

Pomimo, że te uczucia wpływają na naszą teraźniejszość, codzienne decyzje i relacje, związane są one z osobistą historią. Zamrożone w ciele w postaci napięć i wstrzymanych uczuć determinują nasze samopoczucie i postawę życiową.

Podczas warsztatu poprzez ćwiczenia będziemy dotykać swoich uczuć związanych z potrzebą bycia bardziej wartościowym. Po to, aby zrozumieć siebie i leczyć to, co sprawia, że trudno być sobą, przyjąć siebie samego. Będziemy się starać zrozumieć czego potrzebuje serce – czy to męskie czy kobiece. Być może bliskości, wyrozumiałości, być może ochrony przed kolejnymi zranieniami poprzez stawianie granic, a może wyrażenia złości, smutku, żalu za bycie niewidzianym, bycie dla kogoś.

Warsztat prowadzony będzie w nurcie Analizy Bioenergetycznej Alexandra Lowena. Jest to metoda pracy w której ciało, umysł i uczucia są ze sobą ściśle połączone, to co dzieje się w umyśle odzwierciedla zmiany w ciele i odwrotnie. Jak pisał jej twórca „Celem terapii jest pomoc w rozwiązywaniu problemów emocjonalnych oraz w wykorzystaniu potencjału życiowego tak, aby życie przynosiło więcej przyjemności i radości”.

Zajęcia zaczynają się kontraktem, czyli ustaleniem zasad pracy oraz przestrzenią na podzielenie się z jakimi uczuciami, myślami, obawami uczestnicy zaczynają zajęcia. W części praktycznej pojawią się ćwiczenia pogłębiające kontakt z ciałem, aby czuć siebie lepiej, uwolnić się od biegających myśli w pewnym stopniu. W ćwiczeniach jest miejsce na lęk, niechęć, niezdecydowanie. Stopniowo pojawią się również ćwiczenia ekspresyjne i ćwiczenia, które pomogą w kontakcie z uczuciami związanymi z tematem warsztatu. Zajęcia kończymy spokojnymi i wyciszającymi ćwiczeniami.

 

Prowadzący:

  • Maciej Gierasimiuk, ukończyłem 4 letnie szkolenie w Analizie Bioenergetycznej A.Lowena uzyskując certyfikat facylitatora oraz certyfikat psychoterapeuty we Florida Society for Bioenergetics
  • Piotr Gregorczyk, psychoterapeuta w szkoleniu w nurcie Gestalt

 

ZAPISY

KOSZT

Koszt warsztatu to 650zł.

Rezerwacja miejsca następuje po zapisaniu się oraz wpłacie w terminie max 2 dni od zapisu.

ABY SIĘ ZAPISAĆ, KLIKNIJ TUTAJ.

 

TERMIN:

Sobota 26 października 10:00 – 18:00, przerwa obiadowa 1,5h w trakcie dnia

Niedziela 27 października 10:00 – 15:30, w trakcie dnia będzie jedna 30-minutowa przerwa

 

MIEJSCE:

Szkoła Tai Chi JADEIT

ul. Bastionowa 47

Poznań

 

Rezygnacje:
Przy rezygnacji wcześniej niż 19 października zwrot całej kwoty
Przy rezygnacji w terminie 19-23 października zwrot połowy kwoty
Przy rezygnacji późniejszej kwota przepada

 

PRZECIWWSKAZANIA
Metoda Lowena to metoda silnie oddziaływająca na głębokie struktury psychiczne, emocjonalne i fizyczne. Dzięki temu jest skuteczna, ale też nie w każdym przypadku dobrze po nią sięgać. Prosimy o rozważenie, czy możecie z niej korzystać.
Przeciwwskazania:
– stany psychotyczne
– terapia psychotropowa
– ciąża i okres połogu
– różnego rodzaju stany zapalne i ostre
– padaczka
– jaskra
Sytuacje, kiedy trzeba zachować szczególną ostrożność na siebie:
– duża wrażliwości na silne bodźce, np krzyk
– okres karmienia piersią
– stosowanie środków farmakologicznych
– ogólny słaby stan organizmu
Jeżeli ktoś jest w terapii, warto uprzedzić swojego terapeutę czy terapeutkę, że planuje się wziąć udział w warsztatach bioenergetycznych.