III Grupa ćwiczeń lowenowskich – Myśli, ciało, uczucia – BIAŁYSTOK

Zapraszam na cykl ćwiczeń psychoterapeutycznych metodą Alexandra Lowena. Jest to metoda pracy z ciałem, umysłem i emocjami. Cykl zawiera 9 spotkań, odbywających się co tydzień. Można pojawić się na wybranych, bądź wejść głębiej przychodząc na wszystkie. Podczas spotkań przejdziemy przez wiele uczuć, impulsów oraz postaw życiowych. Pojawią się ćwiczenia związane ze złością, smutkiem, zranieniem, potrzebami, zależnością oraz niezależnością, oczekiwaniami innych, stawianiem granic czy sięganiem po to czego chcemy. Każde spotkanie ma swój temat przewodni.

Zajęcia odbywają się we wtorki w godzinach 18:30 – 21:15

 

11 września       POWRÓT DO CIAŁA

18 września      STAĆ NA SWOICH NOGACH

25 września     POTRZEBUJĘ / NIE POTRZEBUJĘ

2 października      ZŁOŚĆ I SMUTEK

9 października    BYĆ SOBĄ WŚRÓD OCZEKIWAŃ INNYCH

16 października   CHCĘ / NIE CHCĘ – o sięganiu po to czego chcę i stawianiu granic innym

23 października KONTROLA I ODPUSZCZENIE

30 października   MOJA MIEDNICA

6 listopada          JAK KOŃCZĘ W ŻYCIU?

 

JAK BĘDĄ WYGLĄDAŁY ZAJĘCIA?

W części praktycznej pojawią się ćwiczenia pogłębiające kontakt z ciałem, aby czuć siebie lepiej, uwolnić się od biegających myśli w pewnym stopniu. Stopniowo pojawią się również ćwiczenia ekspresyjne i ćwiczenia, które pomogą w kontakcie z uczuciami związanymi z tematem zajęć. Spotkanie kończy się spokojnymi i wyciszającymi ćwiczeniami, znowu pogłębiającymi kontakt z ciałem.

 

W CZYM MOGĄ POMÓC TAKIE ĆWICZENIA?

Dzięki pogłębianiu kontaktu z ciałem stajemy się pełniejsi, bardziej spójni. Podczas ćwiczeń dotykamy i wyrażamy bieżące konflikty, bądź też takie, które pojawiły się kiedyś i ciągle żyją niewyrażone gdzieś głęboko, w ciele. Podnosimy świadomość tego, co się w nas dzieje, wzrasta też zdolność ekspresji tego, co czujemy i myślimy. Poprzez pogłębiony oddech i odpowiednie oddziaływanie na ciało zmniejszamy jego napięcia. Ćwiczenia te są świetne dla osób, które na co dzień czują się w jakiś sposób zamknięte, mało ekspresyjne, a chciałyby nad tym pracować w bezpiecznej atmosferze.

 

Prowadzący: Maciej Gierasimiuk

 

ZAPISY

Grupa ma charakter otwarty, można przyjść na najbliższe zajęcia lub zapisać się na cały cykl. Jednak, jak w większości metod, z kolejnymi spotkaniami uczestnik uczy się jak lepiej korzystać z zajęć, oswaja się z nowymi rzeczami na pierwszych spotkaniach, aby później móc głębiej doświadczyć kolejnych. Dlatego zachęcamy do doświadczenia całego cyklu. Nie ma możliwości zapisywania się na pojedyncze zajęcia inne niż najbliższe.

Osoby które były na ostatnim spotkaniu do końca dnia kolejnego mają pierwszeństwo zapisu na kolejne spotkanie.

 

CENA

Za 1 spotkanie 70zł płatne przelewem. Bądź 540zł za cały cykl. Rezerwacja miejsca następuje po zapisaniu się oraz wpłacie w terminie max 2 dni od zapisu.

ABY SIĘ ZAPISAĆ, KLIKNIJ TUTAJ.

Z powodu wielkości sali liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność wpłaty.

 

Informacje logistyczne

MIEJSCE:

Studio tańca Firestep

ul. Wasilkowska 85/1

Kontakt

Zajęcia odbywają się w godzinach 18:30 – 21:15

 

REZYGNACJE

W przypadku rezygnacji z zajęć zwracamy pełną kwotę, jeśli informacja o rezygnacji wpłynie do godziny 15:00 dnia poprzedzającego spotkanie. W przypadku późniejszego zgłoszenia wpłata przepada.

W przypadku rezygnacji przy zapisie na cały cykl zwracamy połowę kwoty jeśli rezygnacja nastąpi przed czwartymi zajęciami. Później wpłata przepada. W przypadku rezygnacji z pojedynczych zajęć przy zapisie na całość opłata nie jest zwracana.

 

PRZECIWWSKAZANIA

Na jednym warsztacie nie powinny uczestniczyć osoby w bliskiej relacji (rodzeństwo, rodzic z dzieckiem, osoby w związku).

Metoda Lowena to metoda silnie oddziaływająca na głębokie struktury psychiczne, emocjonalne i fizyczne. Dzięki temu jest skuteczna, ale też nie w każdym przypadku dobrze po nią sięgać. Prosimy o rozważenie, czy możecie z niej korzystać.

Przeciwwskazania:
– stany psychotyczne
– terapia psychotropowa
– ciąża i okres połogu
– różnego rodzaju stany zapalne i ostre
– padaczka
– jaskra

Sytuacje, kiedy trzeba zachować szczególną ostrożność na siebie:

– duża wrażliwości na silne bodźce, np krzyk
– okres karmienia piersią
– stosowanie środków farmakologicznych
– ogólny słaby stan organizmu

Jeżeli ktoś jest w terapii, warto uprzedzić swojego terapeutę czy terapeutkę, że planuje się wziąć udział w warsztatach bioenergetycznych.