IV Grupa ćwiczeń lowenowskich – Odzyskać siebie – BIAŁYSTOK

Zapraszam na cykl ćwiczeń psychoterapeutycznych metodą Alexandra Lowena. Jest to metoda pracy z ciałem, umysłem i emocjami. Cykl zawiera 10 spotkań, odbywających się co tydzień. Można pojawić się na wybranych, bądź wejść głębiej przychodząc na wszystkie. Podczas spotkań przejdziemy przez wiele uczuć, impulsów oraz postaw życiowych. Pojawią się ćwiczenia związane ze złością, smutkiem, zranieniem, potrzebami, zależnością oraz niezależnością, oczekiwaniami innych, stawianiem granic czy sięganiem po to czego chcemy. Każde spotkanie ma swój temat przewodni.

Zajęcia odbywają się we wtorki w godzinach 18:30 – 21:15

 

8 stycznia       POWRÓT DO CIAŁA – OD MYŚLENIA DO CZUCIA
15 stycznia      STAĆ NA SWOICH NOGACH
PRZERWA
29 stycznia NIE! NIE CHCĘ! – o stawianiu granic
5 lutego    ZŁOŚĆ I SMUTEK
12 lutego   POTRZEBUJĘ / NIE CHCĘ POTRZEBOWAĆ
19 lutego    TO MOJE SERCE
26 lutego  CHCĘ! – o sięganiu
5 marca     LĘK, KONTROLA I ODPUSZCZANIE
12 marca    MOJA MIEDNICA
19 marca   JAK KOŃCZĘ W ŻYCIU?

 

JAK BĘDĄ WYGLĄDAŁY ZAJĘCIA?

W części praktycznej pojawią się ćwiczenia pogłębiające kontakt z ciałem, aby czuć siebie lepiej, uwolnić się od biegających myśli w pewnym stopniu. Stopniowo pojawią się również ćwiczenia ekspresyjne i ćwiczenia, które pomogą w kontakcie z uczuciami związanymi z tematem zajęć. Spotkanie kończy się spokojnymi i wyciszającymi ćwiczeniami, znowu pogłębiającymi kontakt z ciałem.

 

W CZYM MOGĄ POMÓC TAKIE ĆWICZENIA?

Dzięki pogłębianiu kontaktu z ciałem stajemy się pełniejsi, bardziej spójni. Podczas ćwiczeń dotykamy i wyrażamy bieżące konflikty, bądź też takie, które pojawiły się kiedyś i ciągle żyją niewyrażone gdzieś głęboko, w ciele. Podnosimy świadomość tego, co się w nas dzieje, wzrasta też zdolność ekspresji tego, co czujemy i myślimy. Poprzez pogłębiony oddech i odpowiednie oddziaływanie na ciało zmniejszamy jego napięcia. Ćwiczenia te są świetne dla osób, które na co dzień czują się w jakiś sposób zamknięte, mało ekspresyjne, a chciałyby nad tym pracować w bezpiecznej atmosferze.

 

Prowadzący:

-Maciej Gierasimiuk. Certyfikowany facylitator w metodzie Lowena we Florida Society for Bioenergetics,
-Marcin Bochenko, uczestnik szkolenia w Analizie Bioenergetycznej Florida Society for Bioenergetics

 

ZAPISY

Grupa ma charakter otwarty, można zapisać się na najbliższe zajęcia.  Nie ma możliwości zapisywania się na pojedyncze zajęcia inne niż najbliższe.

Osoby które były na ostatnim spotkaniu do końca dnia kolejnego mają pierwszeństwo zapisu na kolejne spotkanie.

 

CENA

Za 1 spotkanie 80zł płatne przelewem. Rezerwacja miejsca następuje po zapisaniu się oraz wpłacie w terminie max 2 dni od zapisu.

ABY SIĘ ZAPISAĆ, KLIKNIJ TUTAJ.

Z powodu wielkości sali liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność wpłaty.

 

Informacje logistyczne

MIEJSCE:

Studio tańca Firestep

ul. Wasilkowska 85/1

Kontakt

Zajęcia odbywają się w godzinach 18:30 – 21:15

 

REZYGNACJE

W przypadku rezygnacji z zajęć zwracamy pełną kwotę, jeśli informacja o rezygnacji wpłynie do godziny 15:00 dnia poprzedzającego spotkanie. W przypadku późniejszego zgłoszenia wpłata przepada.

W przypadku rezygnacji przy zapisie na cały cykl zwracamy połowę kwoty jeśli rezygnacja nastąpi przed czwartymi zajęciami. Później wpłata przepada. W przypadku rezygnacji z pojedynczych zajęć przy zapisie na całość opłata nie jest zwracana.

 

PRZECIWWSKAZANIA

Na jednym warsztacie nie powinny uczestniczyć osoby w bliskiej relacji (rodzeństwo, rodzic z dzieckiem, osoby w związku).

Metoda Lowena to metoda silnie oddziaływająca na głębokie struktury psychiczne, emocjonalne i fizyczne. Dzięki temu jest skuteczna, ale też nie w każdym przypadku dobrze po nią sięgać. Prosimy o rozważenie, czy możecie z niej korzystać.

Przeciwwskazania:
– stany psychotyczne
– terapia psychotropowa
– ciąża i okres połogu
– różnego rodzaju stany zapalne i ostre
– padaczka
– jaskra

Sytuacje, kiedy trzeba zachować szczególną ostrożność na siebie:

– duża wrażliwości na silne bodźce, np krzyk
– okres karmienia piersią
– stosowanie środków farmakologicznych
– ogólny słaby stan organizmu

Jeżeli ktoś jest w terapii, warto uprzedzić swojego terapeutę czy terapeutkę, że planuje się wziąć udział w warsztatach bioenergetycznych.