Grupa terapeutyczna w metodzie A.Lowena WARSZAWA

Zapraszam na grupę terapeutyczną ćwiczeń metodą Alexandra Lowena. Jest to metoda pracy z ciałem, umysłem i emocjami. Cykl zawiera 17 spotkań, odbywających się co tydzień. Podczas spotkań przejdziemy przez wiele uczuć, impulsów oraz postaw życiowych. Pojawią się ćwiczenia związane ze złością, smutkiem, zranieniem, potrzebami, zależnością oraz niezależnością, oczekiwaniami innych, stawianiem granic czy sięganiem po to czego chcemy.

 

Tematy i terminy

25 lutego- JESTEM

3 marca – CZY JEST TU DLA MNIE MIEJSCE?

10 marca – NIE MOGĘ POTRZEBOWAĆ

17 marca – POTRZEBUJĘ CIĘ?

24 marca – BYĆ BLISKO, BYĆ DALEKO?

31 marca – ZOBACZ MNIE

7 kwietnia – DLACZEGO?

14 kwietnia – TO NIE BYŁA MOJA WINA

21 kwietnia  – GDY ZOBACZYSZ MOJĄ ZŁOŚĆ

28 kwietnia  – NIE MOGĘ SIĘ PODDAĆ

5 maja – BYĆ MĘŻCZYZNĄ, BYĆ KOBIETĄ

12 maja  – TO MOJE SERCE

19 maja – LĘK WE MNIE

26 maja – PUŚCIĆ GŁOWĘ, PUŚCIĆ KONTROLĘ

2 czerwca – JAK BUDUJĘ RELACJE?

9 czerwca – JAK KOŃCZĘ?

16 czerwca – KOŃCZENIE

 

Celem grupy jest pogłębienie praktyki pracy przez ciało o grupowy proces terapeutyczny. Tematy spotkań oparte są o konflikty rozwojowe. Pierwsza część zajęć oparta będzie na pracy przez ciało, druga o możliwość rozmowy, dzielenia się skojarzeniami i przeżyciami.

 

JAK BĘDĄ WYGLĄDAŁY ZAJĘCIA?

W części praktycznej pojawią się ćwiczenia pogłębiające kontakt z ciałem, aby czuć siebie lepiej, uwolnić się od biegających myśli w pewnym stopniu. Stopniowo pojawią się również ćwiczenia ekspresyjne i ćwiczenia, które pomogą w kontakcie z uczuciami związanymi z tematem zajęć. Spotkanie kończy się spokojnymi i wyciszającymi ćwiczeniami, znowu pogłębiającymi kontakt z ciałem. W drugiej części spotkania poprzez dzielenie się swoimi przeżyciami i skojarzeniami możemy badać swoje mechanizmy funkcjonowania wśród ludzi i sposoby w jakie wchodzimy w interakcje.

 

W CZYM MOGĄ POMÓC TAKIE ĆWICZENIA?

Dzięki pogłębianiu kontaktu z ciałem stajemy się pełniejsi, bardziej spójni. Podczas ćwiczeń dotykamy i wyrażamy bieżące konflikty, bądź też takie, które pojawiły się kiedyś i ciągle żyją niewyrażone gdzieś głęboko, w ciele. Podnosimy świadomość tego, co się w nas dzieje, wzrasta też zdolność ekspresji tego, co czujemy i myślimy. Poprzez pogłębiony oddech i odpowiednie oddziaływanie na ciało zmniejszamy jego napięcia. Ćwiczenia te są świetne dla osób, które na co dzień czują się w jakiś sposób zamknięte, mało ekspresyjne, a chciałyby nad tym pracować w bezpiecznej atmosferze.

Grupa terapeutyczna może także pomóc w zrozumieniu i zmianie sposobu funkcjonowania wśród ludzi, w bliższych i dalszych relacjach.

Cykl poprowadzony zostanie w grupie zamkniętej, w gronie tych samych osób przez 4 miesiące, można się zapisać jedynie na całość. Zajęcia są płatne niezależnie od obecności, proszę więc o rozwagę przy zgłoszeniach. Koszt każdego spotkania to 100zł.

 

Harmonogram płatności:

Do 11 lutego 600zł (spotkania w lutym i marcu)

Do 24 marca 400zł (spotkania kwietniowe)

Do 21 kwietnia 400zł (spotkania majowe)

Do 19 maja 300zł (spotkania czerwcowe)

 

Liczba miejsc jest ograniczona, zgłoszenia przyjmujemy do 11 lutego. Rezerwacją miejsca jest wpłata za pierwszy miesiąc. Po wyczerpaniu miejsc tworzymy listę rezerwową.

ZAPISAĆ SIĘ MOŻNA KLIKAJĄC TUTAJ

 

KONSULTACJE

Przed rozpoczęciem grupy prowadzone są konsultacje wstępne. Prowadzimy je (Renata Wojtulewicz lub Maciej Gierasimiuk) między 14 stycznia a 11 lutego, będzie to 50minutowe spotkanie indywidualne, koszt to 130zł. Po zapisie i wpłacie za pierwszy miesiąc grupy umawiamy się na dogodny termin. Konsultacje odbywają się w gabinecie na warszawskim Żoliborzu.

 

REZYGNACJE

W przypadku rezygnacji do 18 lutego zwracam całą wpłatę. Przy rezygnacji w terminie 19-23 lutego zwracam połowę kwoty. Przy rezygnacji późniejszej wpłata przepada.

 

Prowadzący: Maciej Gierasimiuk, Renata Wojtulewicz

Godziny zajęć: 18:30 – 21:30

Koszt: 100zł za spotkanie

Miejsce: Studio Salamantra, ul. Garwolińska 4a, Grochów.

 

PRZECIWWSKAZANIA

Na jednym warsztacie nie powinny uczestniczyć osoby w bliskiej relacji (rodzeństwo, rodzic z dzieckiem, osoby w związku, przyjaciele).

Metoda Lowena to metoda silnie oddziaływająca na głębokie struktury psychiczne, emocjonalne i fizyczne. Dzięki temu jest skuteczna, ale też nie w każdym przypadku dobrze po nią sięgać. Prosimy o rozważenie, czy możecie z niej korzystać.
Przeciwwskazania:
– stany psychotyczne
– terapia psychotropowa
– ciąża i okres połogu
– różnego rodzaju stany zapalne i ostre
– padaczka
– jaskra
Sytuacje, kiedy trzeba zachować szczególną ostrożność na siebie:
– duża wrażliwości na silne bodźce, np krzyk
– okres karmienia piersią
– stosowanie środków farmakologicznych
– ogólny słaby stan organizmu
Jeżeli ktoś jest w terapii, warto uprzedzić swojego terapeutę czy terapeutkę, że planuje się wziąć udział w warsztatach bioenergetycznych.